LOADING ...

Keltai iš Ventspilio uosto

Ventspilio uostas įsikūręs už maždaug pusantro kilometro nuo miesto centro, Ventės upės pakrantėje. Tai vienintelis Latvijos uostas, kuris gali aptarnauti didžiuosius laivus. Laisvojo uosto infrastruktūra nuolat atnaujinama. Dėl šių priežasčių šis uostas itin palankiai vertinamas, kaip krovininių bei keleivinių keltų priėmimo taškas.

Ventspilis yra nedidelis, jaukus, miestas. 1990 m. plečiant Ventspilio uostą buvo numatytos trys svarbiausios veiklos kryptys – tradicinio tranzito uosto veiklos išsaugojimas, naujų krovimo uosto sričių skatinimas ir investicijų pritraukimas į gamybos sektorių. Nuo to laiko miestelis labai išsiplėtė ir suklestėjo. Jame iškilo observatorija, miestui priklausantys paplūdimiai gavo mėlyną vėliavą.

Nuo seno žinomame, kaip žvejų mieste, Ventspilyje, siekiama išsaugoti istoriją. Apsilankymas muziejuose tarsi nukelia atgal į Livonijos karo laikus. Verta aplankyti – Livonijos ordino pilį ir, vienintelį Baltijos šalyse esantį, žvejų muziejų.


Keltai iš Ventspilio keltų uosto.jpg


Keltai į ir iš Ventspilio

Ventspilį jungia Stena line keltų linija su Nineshamnu, Švedijoje. Keltai iš Ventspilio į Nineshamną ir iš Nineshamno į Ventspilį išplaukia kiekvieną vakarą, o kelionė trunka 11 valandų. Šiuo maršrutu plaukia trys Stena line keltai: Ask, Stena Flavia ir Scottish Viking. Moderniai įrengtuose keltuose yra viskas ko gali prireikti Jūsų patogiai kelionei ir smagiam laiko praleidimui. Keltuose įrengtos kavinės, parduotuvės, žaidimų kambariai, žaidimų automatai. Taip pat keleiviai turi galimybę pasivaišinti įvairių šalių virtuvės patiekalais ir gėrimais.

Ventspilio uostas

Adresas: Dārzu iela 6, LV-3601, Ventspilis, Latvija 

GPS koordinatės: 57.3983862, 21.5695485 

Į Ventspilio keltų uostą galima nuvykti automobiliu:

  • Važiuojant iš Rygos rinkitės greitkelį A10, važiuojant iš Liepojos  - rinkitės greitkelį P111. Nuo Kauno – iki Ventspilio terminalo yra apie 330 km. Įvažiavus į Ventspilį sekite ženklus „Pramuju Terminalis“, jie nuves jus iki keltų terminalo. 

Taip pat galima nuvykti autobusu:

  • Iki Ventspilio  važiuoja „Ventspils“, „Reiss“, „Nordeka“ ir kitos autobusų kompanijos. Išlipę autobusų stotyje keltų terminalą pėsčiomis pasieksite per 10min.

Ventspilio keltų terminalo pastate be bilietų kasos yra jauki kavinė laukiantiems kelto, laukiamasis bei muitinė. Prie terminalo pastato yra automobilių stovėjimo aikštelė.