LOADING ...

Keltų uostų informacija

Kelionės keltu pradžia – keltų uoste. Sužinokite visą reikalingą keltų uostų informaciją, pradedant adresais, nuvykimo nuorodomis ir žemėlapiais, baigiant teikiamomis paslaugomis – tai palengvins kelionę vykstant ne tik pirmą kartą, tačiau ir esant patyrusiems bei visko mačiusiems keliautojams.


Pasirinkite keltų uostą iš viso meniu sąrašo:

Svarbi keltų uostų informacija, kurią turite žinoti prieš kelionę.

Iš kurio uosto terminalo išplaukia jūsų keltas?

Dideli uostai, turi keliasdešimties kilometrų ilgio pakrantės ar įlankos ruožą, kuriame išsidėstę įvairūs terminalai. Kiekvienas terminalas turi savo paskirtis, pavyzdžiui, priima konteinerinius krovinius, aptarnauja birių krovinių laivus, iš terminalo išplaukia vietinio susisiekimo keltai (pvz, į salas) arba tarptautiniai. Šiuo atveju jus domina ne uostas apskritai, o būtent tarptautiniai keltų terminalai. Visgi, kai kurie miestai, pvz, Klaipėda, turi net du terminalus skirtingose uosto vietose, kurie aptarnauja skirtingais maršrutais plaukiančius tarptautinius keltus. Centrinis Klaipėdos terminalas (CKT) aptarnauja keltus plaukiančius maršrutu Klaipėda – Karlshamnas, o Tarptautinė jūrų perkėla aptarnauja keltus plaukiančius maršrutu Klaipėda – Kylis. Taigi, planuodami vykti keltu visuomet įsitikinkite, jog vykstate būtent į jums reikalingą keltų terminalą.

Kada reikia atvykti į uostą?

Kiekvienas keltų terminalas nustato laiką, kada reikia atvykti registracijai į keltą, t.y. prieš kiek laiko iki kelto išplaukimo. Šią keltų uostų informaciją galite rasti prie konkretaus terminalo aprašymo ar terminalo oficialiame tinklalapyje bei ant kelto bilieto. Visgi, įprastas ir dažniausias reikalavimas pasirodyti keltų terminale 3 valandos prie kelto išvykimą. Registracija į keltą įprastai baigiama valanda prieš kelto išvykimą. Krovininiams automobiliams bei žmonėms su judėjimo negalia rekomenduojama atvykti prasidėjus registracijai, o ne prieš pat jos pasibaigimą.

Šios rekomendacijos negalioja artimo susisiekimo keltams, kurie vyksta kas po kelis ar keliolika kartų per dieną į abi puses, tačiau sezono ir piko metu, rekomenduojama į juos taip pat atvykti anksčiau.

Kokios paslaugos teikiamos keltų terminale?

Kiekviename keltų terminale yra bilietų kasa ir informacija, WC patalpos. Priklausomai nuo kelto terminalo dydžio ir aptarnaujamo žmonių kiekio, terminale gali būti ir daugiau teikiamų paslaugų. Pavyzdžiui, kavos aparatas arba kavinė, restoranas arba valgykla, parduotuvė, dovanų ir suvenyrų parduotuvė, poilsio zona su nemokamu belaidžiu internetu ir pan. Todėl jei planuojate atvykti į uostą anksčiau, jog galėtumėte pailsėti, pavalgyti ar apsipirkti, tuomet turėtumėte įsitikinti, jog terminale yra teikiamos tokios jus dominančios paslaugos. Mažų uostų terminalai atlieka tik bazines, pagrindines funkcijas, tad nežinodami kur vykstate, galite kiek nusivilti ar susigadinti savo planus.

Kur palikti automobilį?

Jei planuojate atvykti į uostą automobiliu, tačiau vykti keltu be jo, turėtumėte išsiaiškinti ar yra vieta uosto teritorijoje, kur galėtumėte palikti savo transporto priemonę ilgesniam laikui. Jei tokios vietos, ilgalaikio saugojimo aikštelės nėra arba saugojimo aikštelės kaina jums pasirodo per didelė, galbūt apsimoka rasti aikštelę mieste, o į keltų terminalą vykti taksi ar viešuoju transportu. Šią keltų uostų informaciją reikėtų išsiaiškinti dar prieš atvykstant, kad prieš pat kelto išvykimą nereikėtų sukti galvos kur dėti automobilį.

Ar uosto terminalas pritaikytas turintiems judėjimo negalią?

Visi uostų terminalai bei patys keltai yra pritaikyti turintiems judėjimo negalią. Liftai, eskalatoriai, praėjimai yra tinkamų pločių, o nuolydžiai nesudaro nepatogumų. Visgi keliaujant su specialiais poreikiais, vertėtų įsitikinti, jog visi praėjimai yra pritaikyti, o galbūt yra pritaikyti tik tam tikri ir jums reikėtų žinoti, kurie būtent reikalingi jums. Kai kuriuose uostų terminaluose, yra atsakingi asmenys, padedantys nusigauti iki kelto, jei tam yra poreikis.

Keltų uostas - tarpinė stotelė                                                                                                                              

Keliaujant uosto terminalai yra tarpinė stotelė, kaip ir traukinių stotys ar oro uostai. Pagrindinė jų funkcija suteikti galimybę keliauti ir nusigauti iš taško A į tašką B. Tačiau keliaujant pirmą kartą, svarbu ne tik įsigyti bilietus, tačiau ir kiek pasidomėti visa keltų uostų informacija, kad registracijos ir kelionės procesas būtų sklandesnis.