Populiariausi keltų maršrutai Europoje

2017 - 01 - 18

Kelionės keltu vis dažniau yra pasirenkamos dėl patogumo. Kelionė keltu yra patogi, nekelianti streso, ir jos metu galima užsiimti tam tikra patinkančia veikla, pavyzdžiui, knygų skaitymu, o tuomet, jei keliaujama su draugais ar giminaičiais, su savimi galima pasiimti ir įvairių stalo žaidimų. Kelionės keltu neprailgsta, ir tai gali suteikti dar daugiau įsimintinų kelionės įspūdžių.


1 (1).jpg

Keliauti galima į įvairias šalis, tačiau galima išskirti keletą populiariausių maršrutų, kuriuos pasirenka keliaujantys keltu.

Klaipėda – Karlshamnas 

Baltijos jūra skalauja įvairių šalių krantus, ir tikrai nemažai gyventojų tikrai mėgsta keliauti. Vieni populiariausių maršrutų kelionėms keltu yra Kapelskare – Paldiski ir Karlshamnas – Klaipėda. Vykstantys iš Rytų Europos gana dažnai pasirenka kelionę maršrutu Klaipėda – Karlshamnas.

Ką aplankyti Karlshamne?

 • Eriksberg safari parkas yra įsikūręs vos už 15 km į rytus nuo Karlshamno.Čia galima pamatyti elnių, šernų, bizonų, kalnų ožkų ir kitų gyvūnų. Safari parke galima važiuoti nuosavu automobiliu arba išnuomotu džipu. Safario parko bendras plotas yra 10 kvadratinių kilometrų.
 • Ronneby Brunnspark – tai parkas, nuo Karlshamno nutolęs 33 kilometrus. Tai – puiki vieta norintiems pailsėti nuo miesto šurmulio. 2005 metais Ronneby Brunnspark išrinktas gražiausiu Švedijos parku.
 • Lašišų namai yra įkurti 10 km nuo Karlshamno. Čia kiekvienas žvejys pasijunta tarsi rojuje, nes čia sudarytos puikios sąlygos lašišų žvejybai. Taip pat muziejuje galima rasti daugybę įvairių eksponatų.

Klaipėda – Kylis

Dar vienas populiarus maršrutas – tai Klaipėda – Kylis (ir atvirkščiai). Šis maršrutas yra vienas populiariausių kada norima iš Lietuvos nuvykti į Vokietiją. Kylyje, kaip ir kituose Vokietijos miestuose, tikrai bus galima rasti nemažai įvairios veiklos.

Ką aplankyti Kylyje?

 • Miesto ir laivininkystės muziejus supažindina lankytojus su šio miesto istorija bei laivyba. Muziejus yra įkurtus čia buvusiame žuvies turguje.
 • Zoologijos muziejus patiks visiems gyvūnų mylėtojams. Daugiausiai dėmesio čia yra skiriama jūrų gyvūnijai. Šių gyvūnų mylėtojams taip pat rekomenduojama aplankyti „Geomar“ akvariumą.
 • Medicinos ir farmacijos istorijos muziejus – tai vieta, kurioje saugoma įvairių istorinių medicinos įrankių kolekcija, taip pat galima aplankyti atkurtą senovinį gydytojo kabinetą bei vaistinę.

Talinas – Helsinkis

Tai – dar vienas gana populiarus maršrutas, kurį pasirenka ir Lietuvos gyventojai. Kelionė automobiliu iki Talino ilgai netrunka, ir iš čia galima persikelti į Suomijos sostinę. Lankytinų vietų tikrai rasite ir Estijos, ir Suomijos sostinėje.

Ką aplankyti Taline?

 • Estijos etnografijos muziejus yra įsikūręs po atviru dangumi atokiau nuo Talino centro. Čia pamatysite atkurtus XVII–XX amžiaus Estijos valstiečių namus.
 • Kumu meno muziejus buvo įkurtas 2006 metais. Tai – vienas moderniausių Estijos muziejų, kuriame yra eksponuojami Estijos klasikų ir šiuolaikinių menininkų darbai.
 • Rotušės aikštė turistams visada palieka įspūdį. Tai yra vienas svarbiausių Estijos sostinės simbolių.
 • Miesto siena ir gynybiniai bokštai: beveik du kilometrus besitęsianti siena jungia Sauna, Kuldjala ir Nunnabokštus. Viru vartai – tai vienas pagrindinių įėjimų į Talino senamiestį.

Ką aplankyti Helsinkyje?

 • Helsinkio katedra kitaip dar vadinama Šv. Mikalojaus katedra. Penki žali statinio kupolai išskiria Suomijos sostinę iš kitų miestų.
 • Sederholmo namas yra seniausias Helsinkio akmeninis pastatas, kuris pastatytas dar 1757 metais.
 • Šiuolaikinio meno centras tikrai paliks įspūdį kiekvienam meno mylėtojui ir ne tik. Šis pastatas yra suprojektuotas taip, kad į jį patektų kuo daugiau šviesos. Čia vyksta įvairios parodos, paskaitos, spektakliai.
 • Nacionalinis muziejus pasakoja apie Suomijos istoriją nuo priešistorinių laikų iki šių dienų.

Doveris – Diunkerkas

Šis maršrutas yra vienas svarbiausių, jungiančių Didžiąją Britaniją ir Prancūziją. Abiejuose šių šalių miestuose turistai tikrai ras, ką pamatyti. Ši kelionė yra labai trumpa – maždaug 1,5 – 2 h trukmės. Iš Diunkerko patogu vykti iki Paryžiaus (300 km) arba iki Briuselio (159 km).

Ką aplankyti Doveryje?

 • Doverio pilis yra laikoma viena svarbiausių, ji net  vadinama vienu svarbiausių Didžiosios Britanijos simbolių. Ši pilis ypatingai žavi lankytojus, joje nufilmuota  buvo nufilmuotos įvairių garsių filmų scenos.
 • Baltosios Doverio uolos ypač garsina Doverį. Jos tęsiasi net 25 kilometrus, tad tikrai bus kur paganyti akis.

Ką aplankyti Diunkerke?

 • Zoologijos sodas, kuriame galima pamatyti daugybę sausumos ir vandens gyvūnų, tikrai sužavės ir vaikus, ir suaugusiuosius.
 • Uosto muziejus – tai vieta, kurią tikrai verta įtraukti į lankytinų objektų sąrašą. Čia susipažinsite su Diunkerko istorija ir uosto veikla, taip pat galėsite apžiūrėti įvairius įdomius eksponatus.

Įvairių populiarių maršrutų galima išskirti ir dar daugiau – pastaruoju metu kelionės keltu yra pasirenkamos vis dažniau. Įsitikinsite, kad kelionė keltu gali būti tikrai patogi ir įsimintina, o kelionės laikas tikrai neprailgs.

Atgal