LOADING ...

Keltai iš Amsterdamo Ijmuiden uosto

Amsterdamo uostas ištiesų yra įsikūręs IJmuiden miestelyje visai šalia Amsterdamo, vos už 48 km nuo Amsterdamo centro ir 17 km į šiaurę nuo Harlemo. IJmuiden įsikūręs Šiaurės jūros kanalo jungiančio Šiaurės jūrą su Amsterdamu, žiotyse. IJmuiden yra ketvirtas pagal dydį Olandijos uostas, giliavandenis uostas, kuriame gali švartuotis Panamax dydžio laivai. Gera uosto lokacija bei galimybė jį pasiekti tiek visuomeniniu, tiek privačiu transportu itin gerais keliais, daro Amsterdamo uostą patrauklia kelionės pradžia.

Pats IJmuiden yra jauniausias Šiaurės Olandijos miestas, įkurtas vos 1876 metų lapkričio 1 dieną, tuomet kai buvo oficialiai atidarytas Šiaurės jūros kanalas, sujungęs Amsterdamo uostą su Šiaurės jūra.


Keltai iš Amsterdamo IJmuiden keltų uosto.jpg


Keltai į ir iš Amsterdamo

Iš Amsterdamo uosto kasdien išplaukia ir atplaukia keltai iš Didžiosios Britanijos uosto Niukaslio, todėl šis uostas yra svarbi jungtis tarp Olandijos ir visos Europos bei Didžiosios Britanijos. Maršrutu Amsterdamas – Niukaslis kasdien į abi puses plaukia DFDS Seaways keltai Princess Seaways bei King Seaways. Modernūs, šiuolaikiniai keltai iš vieno uosto į kitą nuplaukia per 16 valandų, o plaukia 9 kartus per savaitę. Taigi susisiekimas tarp šių uostų išties yra patogus.

IJmuiden uostas, Felison keltų terminalas

Adresas: Sluisplein 55, 1975 AG IJmuiden, Nyderlandai

GPS koordinatės: 52.463277, 4.585628

Felison keltų terminale teikiamos visos reikiamos paslaugos, yra valiutų keitykla, vieta pavalgyti, baras, pardavimų automatai.

Registracija prasideda kiekvieną dieną 14:30 ir baigiasi 16:15. Rekomenduojama atvykti laiku, kad spėtumėte įsiregistruoti, geriausia būti terminale bent 45 minutes prieš registracijos pabaigą.

Kaip atvykti į Felison keltų terminalą?

Svarbu atkreipti dėmesį, jog kelto maršruto Amsterdamas – Niukaslis keltai išplaukia iš IJmuiden miestelio, kuris yra 40 km nuo Amsterdamo.

Automobiliu: Važiuokite A9 keliu iš Amsterdamo, Hagos, Harlemo ar Alkmaro, sekdami ženklus pasukite IJmuiden kryptimi. Važiuokite į vakarus, kanalas jums turi būti iš dešinės.

Traukiniu: Artimiausia traukinių stotis yra Harlemo centrinė stotis. Iš stoties galite vykti taksi arba autobusu nr 75 iki Plein 1945 stoties ir tuomet autobusu nr 74 vykti į uostą.