LOADING ...

Keltai į Farerai

Farerų salos – 18 patraukliausių planetos salų salynas keliautojams. Tai tikriausiai yra viena iš nedaugelio pasaulio vietų kuriose galima atsipūsti ir patirti lėto gyvenimo malonumus. Salose gyvena mažiau nei 50 tūkst. gyventojų ir daugiau nei 3 mln. vandens paukščių.
Per vieną dieną čia galima patirti visus keturis metų laikus. Tai prideda žavesio ir taip įspūdingam kraštovaizdžiui.
Salos, esančios tarp Škotijos ir Islandijos bei tarp Atlanto vandenyno ir Norvegijos jūros, buvo atrastos dar viduramžiais. IX – ame amžiuje salas apgyvendino Norvegai. Todėl Farerai – tikras šiaurietiško klimato ir vikingų kultūros palikimas. Farerų salose gausu jaukių žvejų kaimelių su autentiškais mediniais namais bei išskirtine bažnyčių architektūra. Farerų salose vyksta pašėlę festivaliai ir renginiai, o keliautojus čia lyg magnetas traukia kalnų tarpekliai ir kriokliai, uolos.

 


Keltai i Farerus.jpg

Kelto reisų į Farerai tvarkaraštis

Kelionė keltu – praktiškas, patogus ir įdomus kelionės būdas tiek turistaujant, tiek vykstant su tikslu greitai nusigauti į norimą miestą kitame jūros krante. Ne vienas išbandęs plaukimą keltu patvirtins, jog kelto privalumų gausu ir sprendimą dėl transporto priimti lengva. Tad jei apsisprendėte plaukti keltu, žinote koks jūsų kelionės tikslas, belieka išsirinkti patogiausią maršrutą, datą ir galiausiai įsigyti bilietus! Kuo anksčiau – tuo geriau. Šioje tinklalapio skiltyje rasite visus keltų maršrutus į/iš Farerai. Keltų tvarkaraštis yra nuolat atnaujinamas pagal keltų kompanijų pateikiamą informaciją, o papildoma naudinga informacija apie šalį, maršrutą bei keltų operatorius, leis lengviau apsispręsti kada planuoti savo kelionę. Tad pirmyn – kelionė keltu planavimas prasideda čia!
Įdomiausia kelionė keltu

Iš Danijos ir Islandijos į Farerų salas galima nuvykti keltu arba lėktuvu. Kelionė lėktuvu, mažų mažiausiai, ne visuomet patogi, jeigu nesvarstysime oro uostų vietų ir kelionės iki jų. Kelionė trunka apie 38 valandas. Šiuo maršrutu net kelis kartus per savaitę plaukia Smyril Line keltas Norröna. Kelionė juo garantuoja išskirtinius potyrius. Tai kruizinis laivas, kuriuo plaukiant galima gauti visą servisą ir paslaugų paketą ne tik kelionės metu, tačiau ir išlipus į krantą. Atvykus į paskirties vietą organizuojamos ekskursijos, teikiamos papildomos paslaugos.

Įdomūs faktai apie Farerų salas:

Farerų salos iki II – o pasaulinio karo priklausė Danijai. Karo metu salas laikinai buvo užėmusi Didžioji Britanija, vėliau susigrąžino Danija. 1948 m. Farerų salos iškovojo autonomijos teises. XX a. aštuntame dešimtmetyje Danijai stojant į Europos Sąjungą, Farero salų gyventojai, referendume, nusprendė neiti šiuo keliu ir, šiandien, salos nepriklauso ES. Tačiau turi įvairiausių nuolaidų bei lengvatų. Taip pat:
• Salų oficialus vadovas – Danijos karalienė.
• Farerai – dažniausia rūko dengiama Europos žemyno vieta. Lietingo ir niūraus oro salose galima tikėtis 260 dienų per metus.
• Svarbiausios ūkio šakos – žvejyba (žuvies produktai sudaro 97 proc. eksporto, auginamos avys, turizmas.
• Nuo kalnų viršūnių teka kriokliai. Praktiškai kiekvienas žaluma nuspalvintas kalnas turi po du ar daugiau krioklių.
• Farerai turi daugiau nei 1000 km. uolingų krantų.Pateikiame miestus susipažinimui į kuriuos plaukią keltai